منشور اخلاقي كاركنان

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

 

منشور اخلاقي كاركنان

 

براي پيشبرد اهداف مؤسسه فرهنگي پژوهشي صبح روشن, با جديت خالصانه و تلاش صادقانه در حيطه وظائف خود از هيچ كوششي دريغ ننموده و در توسعه مؤسسه نهايت سعي را بكار بندم.

 

اولويت بندي امور, اقدام صحيح, بجا و به موقع تعهدات, وقت شناسي, احساس مسئوليت و مسئوليت پذيري, ايجاد آمادگي هاي لازم براي هر وظيفه در حيطه مسئوليت هاي محوله, ارتقاء دانش, توجه به استحكام كار, سرعت و دقت عمل, نظم و انضباط در امور, صداقت در كار و حضور به موقع در محل كار را از رموز موفقيت دانسته و در رعايت دقيق آنها سخت بكوشم.

 

شئونات اسلامي را رعايت كرده و اخلاق اسلامي از جمله: ادب, احترام، متانت در برخورد با ديگران را سر لوحه رفتار خود قرار دهم و در حفظ آرامش محيط كار بكوشم.

 

با پاس داشتن حقوق ديگران, روحيه قدرداني از ديگران را در خود تقويت نمايم و براي بهبود رفتار و فعاليت ها, از انتقاد سازنده ديگران استقبال كرده و آن را غنيمت شمارم.

 

دانش، تجربه و توانمندي هاي خود را با سعه صدر در اختيار همكاران قرارداده و در ارتقاء توانمندي ها كوشا باشم.

 

ضمن از خود دانستن كار و سرمايه, از امكانات, تجهيزات و سرمايه مؤسسه حفاظت كرده و استفاده مؤثر و مطلوب را مد نظر قرار دهم و از هر گونه اقدام براي جلوگيري از آسيب رساني به لوازم مجموعه دريغ ننمايم.

 

با پيراستگي شايسته و آراستگي ظاهري خود بر زيبائي محيط كار بيفزايم و با نظافت ميزكار خود و لوازم اداري و شستشوي لوازم شخصي, بهداشت فردي و اجتماعي را رعايت نمايم.

 

با تنظيم گزارش روزانه بصورت دقيق و كامل, بايگاني منظم و مرتب اطلاعات, گرفتن نسخه پشتيبان از پروژه در دست اقدام, ثبت تجربيات كاري, در پيشرفت مجموعه ايفاي نقش نمايم.

 

با خاموش كردن سيستم پس از اتمام كار و در صورتي كه آخرين نفر باشم با خاموش كردن كليه سيستم ها، لامپ هاي روشنائي, كولر و بستن شير گاز و شير آب, ضمن پيشگيري از خطرات احتمالي, از به هدر رفتن سرمايه ها جلوگيري نمايم.

 

غير از حقوق قانوني موضوع قرارداد, هيچ گونه حقي براي خود قائل نباشم و با اخذ مجوز براي مرخصي ساعتي و هماهنگي قبلي براي مرخصي روزانه براي مجموعه احترام قائل شوم.

 

سهل انگاري در انجام وظيفه, فراموشي وظائف, دست كم گرفتن امور, استفاده از هدفن براي كساني كه فايل هاي صوت, موضوع كارشان نمي باشد, استفاده از فلش و بلوتوث, استفاده طولاني از تلفن همراه, آوردن روزنامه و مجله به محل كار, بلند صحبت كردن, صحبت طولاني خارج از مسائل كاري, ملاحظه نامه ها, فرم ها, گزارشات نامربوط به خود, دخالت بدون دليل در كارهاي يكديگر, تجسس در زندگي خصوصي همكاران, شوخي هاي بي مورد, حركات ناشايست در برخورد, دانلود اطلاعات, انتقال اطلاعات مجموعه به بيرون را, آفت موفقيت به حساب آورده و پرهيز جدي از آن را نصب العين خود قرار دهم.

تعداد مشاهده مطلب: 
۲۹۱۷